Juste Debout 2018: Kdo se protancoval až do Paříže?

25.02.2018

Minulý týden "hořela" podlaha v bratislavském Majestic Music Clubu při preselekcích mezinárodní taneční soutěže Juste Debout. 
Kdo vyhrál i jak se umístili čeští a slovenští tanečníci čti zde. 

V neděli 18. února proběhla v Bratislavě preselekce Juste Debout, které se účastnili tanečníci hned z několika zemí. Výherci se utkají 4. března o titul absolutního vítěze v Paříži v AccorHotels Aréně.

O postupech rozhodovala porota složená z uznávaných světových tanečníků: Dedson (Hip Hop) a Ricky Soul (House) z Francie, Rashaad (Popping) z USA  a Tash (Locking) z Kanady.

Moderování se ujal slovenský rodák Otec Mirec spolu s Niki Awandee (Švédsko), známou například pro výhru Juste Debout 2010 v kategorii
2vs2 Hip Hop.

Za djským pultem se objevili - DJ Joseph Wu z Německa, který udával beaty Hip Hopu, DJ Bj Piggo ze Slovenska, jenž se postaral o samotnou organizaci akce a také o kvalitní House, DJ Renegade z Velké Británie, který se pohybuje na scéně již přes 30 let a v Bratislavě zastupoval kategorie hned dvě - Popping a Experimental. V neposlední řadě doplnil tuto trojici také DJ Vunky Lao, který se postaral o funkovou hudbu pro Locking.

Do finálových osmi tanečníků v kategorii Hip Hop se za Českou republiku dostali Don s Maťou a také Evgen s Artyomem, kteří původem nejsou Češi, ale žijí v Brně a reprezentují brněnskou crew High Edition.
Za Slovensko tančili Alex s Majkou. 
Vítězi se stali Márcio (Portugalsko) s Batallou (Německo). 

Následujícím stylem byl House. Do Paříže se za tuto kategorii podívají
Adam s Evou z polské Co Jest Crew. Mezi úspěšné, kteří postoupili do battlů, patřili Don s Angelou, ženská síla Kufa s Luccy, Kai s Nicol z brněnské Art Factory, staří známí Sanchez s Potkisem, kteří se dostali až do semifinále, a Emika s maďarkým bratrem Lil Mattem.

T-Boy, momentálně žijící v Anglii, spolu s CrazymMathew a Bee z Left Jawy, slovenští srdcaři Fero Haar a Alex; to jsou úspěšní poppinoví tanenčníci, kteří zastupovali Českou a Slovenskou republiku ve vybrané TOP 8. Ve finále si zatancovali Yellow s Jay Fonkem proti výhercům Juste Debout 2016 Greenteckovi s Nelsonem, kteří zvítězili. 

Po poppinové náloži následovala chvilka funku. Vítězství si z minulého roku obhájili Wahe se Spunkeym, ve finálovém kole se potkali s Duďou a Mikeem. Mezi vybranými tanečníky se objevili i jedni z nejmladší účastníků bratislavské preselekce Sebik s Elenkou, dále Hajčes s Térou, Majkl s Muffym z taneční skupiny Viva Jump a slovenská dvojka Alex s Almou.

Poslední kategorií byl Experimental, jehož vítězem se stal Klesh z Ruska.     Na jednotlivých finálových performance jsme za Českou republiku sledovali Dona a také Addy z taneční skupiny B-Original.

Velká gratulace patří všem, kteří bojovali i v jiných státech, kde taneční preselekce probíhaly také. Do TOP 8 se v Amsterdamu dostali za Popping Smooth C a Kalo Boogie, za Locking Smoot C a Jay Fonk a mladá krev
Daivi a Nack.
Na House porota vybrala známou brněnskou dvojici Carlose s Endrewstylem. Z rakouského Štýrského Hradce se do Paříže probojovali Duďa s Berrym
v kategorii Popping.

Držíme všem postupujícím palce na celosvětové finále v Paříži! 

Partnery celé akce byli Volvo, Hotel Ibis, Footshop, Vitamin Well, Taxify, RTVS, Radio FM, Excelent a Red Bull.

Autor: Sabrina Wiedermannová
Foto credit: Barbara Kollárová